Jarní tvoření – barvení vajíček i s dětmi

Doma s mamkou mě vždycky bavilo péct cukroví, ale ještě víc barvení vajíček, protože tam byla zapojená příroda, a taky jsem mohla víc dělat sama. Šla jsem ven si natrhat kytičky a lístečky a pak zavázala a čekala co z toho vyjde. Je to trochu podobné vyvolávání fotek v komoře. Na začátku kreativní, pak je potřeba trochu umu a na závěr napínavě čekáte na výsledek. A u těch vajíček to stojí za to.

Přikládám malý foto-návod, pro toho, kdo by chtěl vyzkoušet, dělám to i s dětmi od jejich 2 let, takže skvělá zábava, u nás doma i pro kluky.

Co si připravit:

  • vajíčka
  • obvaz
  • nit
  • nůžky
  • cibulové šlupky
  • hrnec a vodu

Nejprve k obvazu – lze použít i punčochu, já mám nejradši obvaz, ne-elastický, ale tentokrát jiný v lékárně neměli, takže to jde i s elastickým. Jen nevytvoří takové pěkné krajky jako ten ne-elastický. Nit lze nahradit provázkem, ale výhoda nitě spočívá v tom, že ji jen chytnete, cca 10x omotáte a škubnete a není třeba nic zavazovat na uzel. Pokud máte víc vajec jako já a všechny se vám do hrnce nevejdou, rozdělte si na druhou dávku i šlupky od cibule, čerstvá víc barví.

Vajíčka vařím raděj déle, dám jim 17 minut, abych měla jistotu že koledníci je nebudou mít na hniličko. Sůl není třeba, ale když by nějaké prasklo (u mě vždy to, které vyjde nejlépe obtiskem), tak nevyteče celé do té vody. Na závěr je můžete omastit, barvy jsou pak sytější.

        

Přeji ať se daří a podělte se, jak barvíte vajíčka doma vy!

Marie

About Marie Vacíková 13 Articles
Věřím, že je potřeba najít způsoby jak si život zjednodušit. Ráda pátrám po podstatě věcí. Proto třeba věřím, že porod nemá bolet. Také věřím, že děti rozumí všemu, co říkáme už od narození. Věřím, že vše okolo sebe můžeme změnit, když víme jak na to. Napsala jsem pro rodiče E-book 7 tipů jak mluvit s dětmi, aby rády spolupracovaly. Jsem mamka dvou synků, kteří mě učí, že svět okolo nás je jedno velké zrcadlo, a tak se na nás šklebí stejně jako my na něj. Můj příběh si můžete přečíst zde >>

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*