Aromaterapie – domácí bylinná lékárna

Co je to aroma-terapie?

Dle slovníku: cílené holistické používání vůně čistých éterických, esenciálních, aromatických olejů k získání, zlepšení a udržení tělesné a duševní pohody a obnově harmonie.

Dle mé zkušenosti: bylinná lékárna pro celou rodinu, užitečná na cestách, umí nejen zlepšit náladu, ale pomoct i s mnoha neduhy. Navíc se nekazí, takže je po roce nemusíte vyhazovat. V krizové situaci je máte po ruce a nemusíte běžet do lékárny.

Zajímá Vás:

  • Co jsou to esence, jak se vyrábí?
  • Jak je bezpečně používat?
  • Mohou esence pomoci na podzimní neduhy?

Ve čtvrtek 3.11.2022 pořádám setkání na téma Aromaterapie – domácí lékárnička v Říčanech,

(FB událost  ZDE )

Dám vám tipy jaké esence pomohly mým dětem na rýmu, kašel, bolest hlavy, ale i vosí bodnutí, na komáry, nebo když je bolelo bříško. A které mně pomohly na klid v těchto krizových situacích? Mám i jeden tip, který mi pomáhá, abych to od dětí nechytila.

Kde: Říčany u Prahy, místo bude upřesněno

Cena je 100,-/ vstup (děti zdarma a jsou vítané)

Přihlašovat se můžete na e-mailu ahoj@rodicemhrave.cz nebo do FB zprávy

Pěkné dny a těším se na vás!

Oběd: kdo máte zájem, mohu hromadně objednat oběd dle menu ze zdravejidloricany.cz, jen potřebuji nahlásit jaký oběd vám mám objednat den předem (do středy 2.11. do 17h. )

Mimochodem, v těchto dnech mi dost pomáhá směs esencí Winner, abych měla sílu se dobře rozhodnout a překonávat překážky.
 

Moje zkušenost

Dlouho jsem přemýšlela jak si s dětmi doma vybavit přírodní lékárničku a teď si jí začínám vybavovat těmito esencemi, které mi v krizových situacích hodně pomáhají.

Začalo to na jaře v roce 2015 v prvním těhotenství. V osmém měsíci těhotenství jsem si prošla 14-denní virózou, kdy jsem měla horečky skoro 10 dní v kuse, byla jsem slabá jako moucha, bolelo mě celé tělo. A nevěděla jsem jak si ulevit. Zjistila jsem, že jako těhotná bych neměla používat žádné léky na bolest, na snižování horečky…  Dneska už bych si uměla poradit právě díky přírodní lékárničce, kterou mám doma. Objevila jsem, že léky v prášcích jsou vyráběny extrahováním účinných látek z bylinek, chemicky je oddělena ta nejúčinnější látka z dané rostliny a ta je pak znásobena a slepena do prášku, který by měl léčit. Nevýhodou je právě to, že je tam jen ta jedna látka a ostatní látky z dané bylinky jsou odstraněny. Věřím tomu, že příroda vymyslela bylinky promyšleně a tak léčí celá rostlina lépe než jen jedna její část.