O znakování

Chtěli byste se lépe domluvit se svým batoletem a nechce se vám čekat, až začne samo mluvit?
Hledáte způsob jak zjistit, co Vaše děťátko potřebuje a už Vás nebaví pořád odhadovat, co by jeho kňourání mohlo znamenat?

Také jsem hledala způsob, jak se se svým synkem domluvit a povedlo se mi to už od jeho 8. měsíce a s mladším od 10. měsíce. Ukážu vám snadné principy, díky kterým se s dítětem můžete snadno domluvit Vy i Vaše okolí.

Objevila jsem, že existuje znakování s miminky a batolaty a zjistila, že je to jednoduchý a hlavně přirozený způsob, jak komunikovat se svým dítětem ještě než začne mluvit. Teď se pohodlně domlouváme na všem, co je třeba a co víc, synek sám dá vědět, nejen co potřebuje, ale také co ho zajímá. Vlastně mám pocit, že si povídáme. Znakování mi otevřelo dveře do mysli mého dítěte.

znakujeme venku Mravence

Zkusit ukázkovou lekci zdarma >>>

Před tím to ale byl dennodenní boj. Snažila jsem se poznat, co by synek chtěl a představa, že budu čekat rok a půl, než se naučí pořádně mluvit, byla pro mě neúnosná. Proto jsem začala se znakováním pro miminka. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, a tak jsem se prvním synkem učila jen sama doma, podle toho co jsem našla na internetu. S druhým synkem Lukášem jsem chtěla najít kurz, který by se mi líbil, a Baby Signs® mě na ukázkové lekci zaujal i díky písničkám a aktivitám během hodiny.

Po této zkušenosti v roli maminky jsem se rozhodla investovat čas a peníze, abych prošla školením na kurzy Baby Signs® – Znakujeme se zpěvem a hrou, a mohla tak v roli lektorky předávat tuto metodu dál.

Mám zájem o kurz >>>

Naučím vás jak na to, mám na to, díky certifikaci, propracovanou metodiku, která funguje už přes 20 let. Díky ní se naučí komunikovat pomocí znaků každé dítě. Není zastaralá, nebojte se, naopak využívá nejnovějších poznatků z neurovědy o vývoji lidského i dětského mozku. Díky nim také rozvinete smyslové vnímání i sociální dovednosti svého dítěte.

Co díky kurzu získáte:

1. Způsob jak se domluvit se svým děťátkem
… protože se naučíte okolo 100 znaků, které batolata nejčastěji používají

2. Přestanete být frustrovaní z nedorozumění
… protože budete vědět, co Vaše děťátko potřebuje a co přesně má na mysli

3. Poznáte stejně naladěné rodiče
… protože na kurzu budou rodiče z Vašeho blízkého okolí, s podobně starými dětmi. Rodiče se vzájemně podporují a sdílí i další „miminkovská“ témata.

Kolik kurz Znakujeme se zpěvem a hrou stojí?

12 lekcí kurzu stojí 2100,-Kč, což je stejná částka, za kterou si jako rodina dáte třikrát oběd v restauraci. Na kurzu se skvěle pobavíte, a navíc se spolu s dítětem naučíte, jak se spolu domluvit a to Vám zůstane už napořád.
V ceně kurzu je zpěvníček, CD s písničkami a pracovní listy s tipy pro vývoj miminka a batolete.

Podrobné informace o kurzu >>>

Mám zájem o kurz >>>

Od maminek dostávám nejčastěji dotazy:

• Nezpomalí znakování nástup řeči?
Kurz a celý program Baby Signs vznikl až poté, co z vědeckých studií vyplynulo, že znakování s miminky podporuje rozvoj řeči, ale také psychomotorický vývoj. Dokument s informacemi o vědeckém základu programu Baby Signs a o přínosech používání symbolických gest v předverbálním období je k dispozici zde >>>
A kromě studie podporuje fakt, že děti, které znakují začnou v průměru mluvit dříve, také mnoho miminek, které kurzy už prošlo. Vizte zkušenosti maminek níže.

• Je potřeba absolvovat kurz, nestačí se to naučit doma?
Výhoda kurzu je zejména chytře strávený čas. Ušetříte čas, který byste investovala do samo-učení znaků doma a navíc strávíte čas s miminkem s plnou pozorností, a to děti ocení nejvíce.

• Není to moc těžké na učení?
Na kurz se neučíme znakovou řeč, ale pouze jednotlivé znaky, není tam žádní gramatika. A všimli jste si, že s dětmi už od narození znakujete? Znakování jde opravdu snadno, je to totiž přirozený způsob komunikace, který používá každý. Už teď znáte znaky Vašeho miminka: znak „únava“ – mne si oči a uši, znak „chci k tobě“ – natahuje ruce, znak „už nechci“ – odvrátí hlavu, znak „mám hlad“ – ocucává si ručku.

Provedu vás tím, jak naučit vaše děťátko znaky, tak abyste mohli komunikaci s ním rozšířit o další témata, a také mohli podpořit jeho psychomotorický rozvoj. 

Zkušenosti maminek

„Před tím, než jsem začala navštěvovat kurz Znakování, jsem řešila hlavně to, jak zlepšit komunikaci s naším synem Matoušem. Chtěla jsem, abychom si lépe vzájemně rozuměli. Očekávání byla naplněna v plné míře. Matouš začal znakovat a díky tomu jsme s manželem začali chápat, co ho zajímá a co v danou chvíli potřebuje. Začal znakovat pro něj zajímavé nebo důležité věci jako ptáček, slepice, kůň, vrtulník, auto, knížka, světlo, čepice, ano a ne. Začal reagovat na otázky a výzvy. Ke konci kurzu dokonce začal říkat svá první slova mamí, tatí, tik ťak a koko. Kurz je pro nás skvělá společná zábavná a intelektuální aktivita a doporučuji ho všem maminkám.“
Tereza Vlachovská


„O znakování jsem se dozvěděla od kamarádky, jejíž dcera už úspěšně znakuje, a ona o znakování mluvila tak lákavě, že jsem začala hledat další informace. Původně jsem chtěla vše nastudovat z youtube, ale ve stejnou dobu jsem se dozvěděla o kurzu znakování s miminky, který se konal kousek od nás. Mým očekáváním bylo naučit se znakovat, aniž bych k tomu musela hledat pokoutně čas, a naopak využít toho, že se můžeme učit společně s dcerou. Realita je mnohem lepší než očekávání, protože kromě učení znaků přirozenou cestou jsem navíc poznala milé lidi. Líbí se mi, jak je Marie na hodiny připravená. Tím myslím hlavně spoustu doprovodných hraček a obrázků, které dětem přiblíží, o čem se vlastně bavíme. Dcera (7 m.) zatím znakovat nezačala, ale mnohem více pozoruje, co provádím rukama a někdy znaky přímo vyžaduje, třeba při čtení knížky o žábě. Kurz bych doporučila všem, kdo chce zábavu pro své miminko a také sdílet s ostatními i jiná „maminkovská“ témata.“
Lída T.

Mám radost pokaždé, když mi maminka z kurzu s rozzářeným úsměvem řekne, že její děťátko ukázalo první znak, a sdílí ten pocit, že její miminko je prostě geniální!

Vědecké studie prokázaly, že znakování s miminky metodou Baby Signs®:

  • Snižuje frustraci a vytváří důvěruonline videa a leporela ke stazeni
  • Umožňuje dětem sdílet svůj svět
  • Upevňuje pouto mezi rodiči a dětmi
  • Podporuje pozitivní emoční rozvoj
  • Posiluje sebedůvěru dětí
  • Urychluje rozvoj řeči
  • Dává impulz k intelektuálnímu rozvoji
  • Odkrývá, jak jsou děti ve skutečnosti chytré a kolik toho vnímají

 

Koupit kurz formou DÁRKOVÉ POUKÁZKY >>>